YİĞİTALP, özellikle endüstriyel binaları anahtar teslim veya alt yüklenicilik şeklinde inşa etmekte, aynı zamanda bu tip binaların her tür çatı ve cephe kaplamaları konusunda hizmet vermektedir. Bunun yanında su, ısı ve ses yalıtımı ile ilgili sahip olduğu yoğun tecrübeyi müşterilerine sunmaktadır.

Şirket kurucusu Alparslan MÜJDE 1976 Konya doğumludur. 1999 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Hilton Otel inşaatında (70 milyon USD yatırım bedeli) meslek hayatına saha mühendisi olarak başlamış ve daha sonra şantiyeciliğin her aşamasını başarılı bir şekilde yürütmüş ve birçok başarılı büyük projelere imza atmıştır. Meslek hayatının son 6 yılını sandviç panel imalatı ve uygulamasını gerçekleştiren bir firmada Genel Müdür olarak geçirmiştir. Şantiye ve yöneticilik tecrübelerini yaşamış bir mühendis olarak amacı, tüm bu birikimlerini müşterileriyle paylaşmak ve her projeyi bir eser yapmaktır.

2010 yılında Konya'da kurulan YİĞİTALP YAPI, 2012 yılında izolasyon sektöründeki deneyimlerini ayrı bir firmada yürütme kararı alarak YALTEK YALITIM'ı oluşturmuştur. 2013'te endüstriyel zemin betonlarında kaliteli hizmet amacıyla BETONCA firması kurulmuştur. 2015 yılında KİBAR PLATFORM ortaklığı kurulmuş, güvenle yükselmek isteyenlerin çözüm ortağı olunmuştur. 2016'da Anadolu'daki deneyimleri ulusal ve uluslararası boyuta taşımak amacıyla İstanbul merkezli YİĞİTALP İSTANBUL grup firmaları arasına katılmıştır. 2017 yılında Konya'da panel stoklu satış merkezi YPA kurulmuş ve yine aynı yıl Ankara merkezli MERKS YAPI KİMYASALLARI firması ortaklığı oluşturularak, grup bünyesine üretici bir firma da dahil olmuştur. 2019 yılında Avrupa yolundaki ilk adım atılarak Bulgaristan merkezli STRONG CONSTRUCTION ortaklığı kurulmuştur. YİĞİTALP GRUP her geçen yıl büyüme dinamizmine ivme katmakta, "Endüstriyel Yapılarda Entegre Çözümler" sloganını akıllara yerleştirmek için kararlı şekilde yoluna devam etmektedir.

YİĞİTALP, her şeyden önce yaptığı işe saygılı, işlerini çağın gerekleri doğrultusunda geliştirecek dinamizme sahip, müşterileri ile güven ortamı içinde çalışmayı kendine düstur edinmiş, planlı, kaliteli ve söz verildiği şekilde ve zamanda işlerini tamamlayarak %100 müşteri memnuniyetinden ziyade müşterilerinin hayranlığını kazanma iddiasında olan bir firmadır.